Миролюбненський ліцей

 

Виховні заходи

 

Заняття з елементами тренінгу: 
 « Профілактика торгівлі людьми»

 

Мета:

Надати учасникам  інформацію про явища торгівлі людьми , зовнішні  та внутрішні причини виникнення даної проблеми; про  те, які права  порушуються  в  ситуації  торгівлі  людьми.  Формувати  навички безпечної  поведінкиспостережливість.

Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть:

1.    розповідати, що таке «торгівля людьми»; називати основні причини та форми торгівлі людьми;

2.    визначати шляхи запобігання потрапляння в ситуацію, пов'язану з торгівлею людьми; моделювати варіанти безпечної та конструктивної поведінки в ситуаціях ризику стати «живим товаром»;

3.    більш толерантно ставитися до постраждалих від торгівлі людьми;

4.    висловлювати власне ставлення до торгівлі людьми як порушення прав людини та ганебного явища сучасності.

Актуальність: актуальність теми підтверджується тим, що свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи - однією з головних функцій держави.

Форма роботи: робота в парах і в малих групах.

Обладнання: роздатковий матеріал, стікери, великі листи паперу, фломастери, відео матеріал , телевізор…

Вік: від 14 років.

Хід заняття:

Перегляд відеоролику «Життя на продаж».

Вступне слово (5 хв.).

Однією з форм порушення прав людини в сучасному світі є торгівля людьми і дітьми. На жаль, це явище має місце і в Україні.

Ця проблема не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші.

Використовуючи складну економічну ситуацію в Україні, високий рівень безробіття і правову недосконалість країни, малу обізнаність населення нечисті на руки ділки організували кримінальний бізнес - запрошення громадян працювати за кордоном, де вони зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні кошти для себе і тисячі - для організаторі цього бізнесу.
Такий експорт « живого товару» здійснюється до Греції, Італії, Іспанії, Росії, Чехії та ін. країн. Чоловіків використовують у якості будівельників, шахтарів, працівників на плантаціях, жінок - як домогосподарок, кравчинь, посудомийниць. Окрім звичайної експлуатації жінки стикаються із ще одними формами - експлуатацією у сфері сексуального бізнесу, та сурогатного материнства.

Що стосується дітей, то вони також втягнені в найгірші форми праці, виконання яких небезпечне й шкідливе для дитини і заборонене міжнародним і національним законодавством. Найстрашніше - це комерційна сексуальна експлуатація, та вилучення органів.

Вправа «Знайомство».

«Подорож за кордон. Ризики та небезпеки» (15 хв.)

Давайте познайомимося. Назвіть своє ім'я і країну, у якій Ви хотіли б якийсь час попрацювати.

 

Питання:

1.       Чому Ви назвали цю країну?

2.       Чому саме там Ви хотіли б попрацювати?

Питання після знайомства:

- Підніміть руки ті, хто бував у тій країні, яку Ви назвали.

- А тепер ті, хто знає мову цієї країни.

- А тепер ті, хто знає трудові законодавства цієї країни.

- А тепер ті, хто знає культурні і релігійні норми цієї країни, її закони.

Обговорення:

Отже, більшість із нас не знають ні мови, ні законів тих країн, де хотіли б попрацювати.

 Як ви думаєте, ті дівчата, жінки, чоловіки, що їдуть із нашої країни в пошуках кращого життя, дуже відрізняються від нас у цьому плані?

Вони краще інформовані?

А чи існує ризик для нас та інших, коли ми отак « не знаючи броду ліземо у воду»?

3 якою метою ми саме так провели знайомство?

Обговорення

Вправа «Причини виникнення торгівлі людьми, шляхи

 потрапляння в небезпечні ситуації, методи вербування,

різновиди форм торгівлі людьми, наслідки»

(15 хв.)

Учасників об’єднують у 5 груп. Кожна із них отримує завдання визначити та занотувати на аркуші альбому для фліпчарту відповіді на запитання:

І група: Причини поширення торгівлі людьми

ІІ група: Методи вербування

ІІІ група: Різновиди форм торгівлі людьми

ІV група: Основні групи ризику

V група: Наслідки торгівлі людьми

 

 

 

Гра « Що трапилось?» (15 хв.)

Робота в парах.

- Зараз ми об'єднаємось у три групи. Кожна група отримає короткий опис ситуації, пов'язаних з порушенням прав людини та торгівлею людьми і намагатиметься визначити, чи є тут ознаки торгівлі людьми, якщо ні, то які ознаки порушення прав є в цій ситуації.

Потім спікер групи зачитає відповіді.

Ситуації

1.       Юрій уже два місяці працює в Європі за туристичною візою. На початку другого місяця роботодавець сказав, що гроші не заплатить (експлуатація).

2.       Михайло знайшов роботу в Росії за об'явою в газеті. Заплативши фірмі гроші за працевлаштування, він разом з 23 чоловіками поїхали до Росії. Представник фірми повинен був зустріти їх на пероні, але ніхто не зустрів. У місті їх ніхто не чекав - роботи не було навіть для місцевих жителів. (ошукання).

3.       Знайомий Сергія запропонував заробити багато грошей на будівництві в Польщі. Потрібен тільки квиток, а там роботодавець відкриє їм робочу візу. Прибувши на місце, Сергій дізнався, що буде працювати нелегально. У нього забрали паспорт, з території не можна було виходити. Жив він у бараці, працював без вихідних по 14-16 годин на добу... ( ситуація торгівлі людьми)

Вправа «Розірви коло» (5 хв.)

Учасники утворюють коло, одному бажаючому пропонується вийти за коло. Решта учасників стають дуже близько один до одного, плече до плеча. Завдання учасника, який перебуває поза колом – потрапити всередину, завдання для інших – не дати йому це зробити. Через 2-3 хвилини, коли гравцю вдасться чи не вдасться потрапити в коло, пропонується ще комусь із бажаючих виконати це завдання.

Запитання для обговорення:

1.              Як ви себе почували, коли були ланкою цього кола?

2.              Як ви себе почували, коли перебували поза колом?

3.              Із чим можна порівняти ці кола у світі проблем торгівлі людьми?

Презентація гри «Рожеві окуляри» (20 хв.)

Учасникам тренінгу пропонується об’єднатись у чотири групи. Ознайомившись із правилами гри , учасники програють один із варіантів гри, кожен у своїй групі.

 

Вправа «Скарбничка порад з легального працевлаштування за кордоном.

Що потрібно знати для здійснення безпечної поїздки»

 (15 хв.)

Учасникам пропонують заповнити скарбничку порадами людині, яка планує шукати роботу за кордоном. Свої поради учасники пишуть на аркушах паперу, і кидають у скриньку. Кожен учасник зачитує всою пораду.

Обговорення.

Підведення підсумків (3 хв.)

Запам’ятайте – торгівля людьми – це організована злочинність, нічого не відбувається випадково.

На вокзалах закордоном до вас підійдуть не випадкові «Добрі люди», які раптом вирішили вам допомогти. Ви не випадково будете винні велику купу грошей, не випадково будете працювати у нелюдських умовах… Все це організовано, тому що приносить великі гроші, а тому – ви лише механізм, який допомагає їх заробляти.

А чи всі можливості ви використали в Україні? Озирніться довкола і ви побачите успішних молодих людей, які самостійно побудували в Україні сімейний добробут, кар’єру, досягли успіхів у навчанні, роботі.

Можливо, не все у нас так погано, можливо, варто піти іншим шляхом?

 Вибір залишається за вами.

Будьте завжди вільними.

 

 

Година спілкування у 4 класі"Всі народи України живуть в злагоді та мирі"

Мета: утвердити у свідомості дітей розуміння того, що Україна – високорозвинена держава, яка має свою багату милозвучну мову, а її громадяни – гостинні й дружні;  учити дітей жити в мирі, злагоді, любити та шанувати своїх батьків; формувати усвідомлення необхідності дотримання морально-етичних норм.

 

ХІД ГОДИНИ СПІЛКУВАННЯ

 

Діти

1.Любі друзі, хоч маленькі,

Ми вже добре проте знаєм,

Що зовемось українці,

Й українських предків маєм.

 

2.Батько, мати, брат, сестричка

І всі інші члени роду –

Всі належать до одного

Українського народу.

 

3.Кохаю край свій золотий –

Квітучу Україну,

Як хочу я, аби зрости

Вітчизні гідним сином.

 

4.Перше наше слово з нами повсякчас,

Мати – Україно, ти одна у нас!

Ниви  і діброви, і садів окрас –

Рідна мати Батьківщино,

Ти ж одна у нас!

 

5.Хай же мир і дружба поєднають всіх,

І дзвенить дитячий безтурботний сміх.

Нам зоріє доля світла і ясна,

Рідна мати батьківщино,

Ти ж у нас одна!

 

 

6.Нема ріднішої, повір,

За неї пречудову.

Люби, шануй, піднось до зір

Її пісні і мову.

 

 

 

Звучить пісня «Квітуча Україна» Н.Май

Де сяє сонце золоте

І журавлі курличуть,

В саду черешенька цвіте,

Вечерять мама кличе.

Співає сонячні пісні

Уся моя родина,

Бо я вродилась на землі,

Що зветься Україна!

 

Приспів:

За квітучі гаї

І калини цвіт у лузі

Станьмо, браття мої,

Помолімось разом друзі.

Хай молитви слова

В небо птахою полинуть,

Щоб завжди берегла

Матір Божа Україну!

 

Любові сповнена земля

Одна така на світі,

Тут кожен день стрічаю я,

Серця добром сповиті.

Ми покладемо за мету

Від малу й до загину

Любити землю цю святу,

Що зветься Україна!

 

Приспів. (3)

 

Україну! Україну! Україну!

 

Вчитель: Велика наша земля! А чи можемо ми побачити її усю відразу? Можемо. Якщо піднімемося високо-високо в небо, вище від лету птахів, і там, на висоті, нам відкриється всі українська земля: високі Карпатські гори, безкрайні степи, великий могутній Дніпро, зелені ліси. А якщо намалювати все це на великому аркуші паперу, то ми будемо мати карту України.

І ось на такій землі живе багато дружніх людей – українців. Хто у горах,     хто – біля лісу, хто – у степах,  вони співають різних пісень, мають різні музичні інструменти, у кожному регіоні свої особливості в національному костюмі. Але усі українці живуть у злагоді і мирі.

 

Діти

1.Ой, заграйте, дударики,

На дудах кленових,

Україну прославляєм

На усіх просторах.

 

2.Ой, заграйте, дударики,

А ми заспіваєм,

Хай злітає наша пісня

Над вкраїнським краєм.

 

3.Заспіваєм, затанцюєм

В кептариках нових

Так, щоб танець – увиванець

Чули в усіх долах.

 

4.Про Карпати, полонини

Файно заспіваєм.

Ніхто такої країни,

Як у нас, не має.

 

 

Пісня «Музика рідного дому»

 

Вчитель: Ось, погляньте, як дружно косарі працюють в полі.

Покосилася пшениця –

Буде добра паляниця,

Покосилася багато –

Прийде добро в кожну хату.

-Давайте діти станемо в коло й підемо у хороводі, щоб подякувати   землі – матінці за урожай.

 

Діти разом у хороводі

Ми Україну маєм вітати,

Хай буде достаток у кожній хаті!

Хай буде достаток у кожній родині

На славу велику усій Україні!

Хай хліб достигає, хай квітнуть сади,

Любити країну ми будем завжди.

 

 

Під музику «Ти ж мене підманула» виходять чумаки з мішками за плечима.

Пісня

Їдемо всі із Криму,

Солі вивезем торбину.

З хлібом – сіллю всі багаті –

Тож буде добро у хаті.

 

Приспів

Всі до нас поспішайте,

Солі в торби набирайте,

Паляниця, кожен зна,

Лиш посолена смачна.

 

А хто сіль не хоче брати,

Не буде що їсти мати,

Бо капуста й огірки

Фу, без солі не смачні.

 

Вчитель: Раді ми вас, чумаченьки, вітати, ви бажані гості у нас. А розкажіть-но, що ви бачили, яка вона – наша Україна?

 

Діти

1.Довго їхали до моря,

Бачили всього доволі.

Зустрічали нас Карпати,

Де ростуть ліси багаті.

 

2.Потім їхали степами,

Що засіяні хлібами.

А пізніше Чорне море

Нам відкрило свої доли.

 

3.Нам дало свої дари –

Солі повні в нас торби.

Всю побачили Вкраїну.

Нам вона до серця мила.

Море, гори, ріки, гай,

Любимо вкраїнський край.

 

Вчитель: Багато ви бачили, всю Україну об’їздили. Та не легко було вам везти стільки солі. А давайте кожен з вас спробує перенести сіль.

 Гра – змагання ( перенести за 1 хвилину з одного стільця на інший якнайбільше ложок солі)

 

Вчитель: Багата наша Україна. До нас з’їжджаються гості з усіх усюд. І з Карпатських гір, і з степів, і з моря, і з лісів. Погляньте на нашу карту, скільки на ній зеленого кольору. Це тому, що тут розкинулися ліси, Ми з вами живемо на Поділлі – ми подоляни і пишаємося цим. А ще є – поліссяни, слобожани, дніпровці, закарпатці та інші народи, які дружно мешкають на нашій Україні.

 

Діти

1.Ми України, діти,

Ми любимо її.

В її лісах зелених

Співають солов’ї.

 

Вона така гарненька,

Коли цвітуть сади.

Любити Україну

Ми будемо завжди.

 

Вчитель: До нашої години спілкування діти сплели дуже гарний вінок  дружби. Його ми даруємо матінці Україні, бо ми її любимо й вона у нас одна.

Красива наша Україна, щедра й багата, а ще вона дуже весела, бо співають дружно тут дуже гарні пісні, танцюють запальні танці й діти бавляться у веселі ігри.

Гра «Грушка»

Діти стають у коло, беруться за руки й співають. Посередині "грушка" - хлопчик або дівчинка.

 

Як послала мати грушки садити.

Моя грушка отака, отака,

Бийте, дівки, гопака,гопака.

Як послала мати

Грушки поливати.

Моя грушка отака, отака,

Бийте, дівки, гопака, гопака.

Як послала мати

Грушки доглядати.

Моя грушка отака, отака,

Бийте, дівки, гопака, гопака.

Як послала мати грушки трусити.

Моя грушка отака, отака,

Бийте дівки, гопака, гопака.

 

При цьому "грушку" починають трясти, потім піднімають угору.

 

Вчитель: Усі дари, що нам дає матінка-земля, ми приносимо  у дарунок тобі, Україно! І хліб золотий, і спів солов’я, і зелені ліси, й полонини, і присягаємося завжди любити тебе й берегти.

 

Діти:

1.Ми є діти українські,

Хлопці та дівчата.

Рідний край наш – Україна,

Славна і багата.

 

2.Моя Україна – найкраща у світі!

Ось небо блакитне і сонце в зеніті.

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

 

3.Рідне небо, ясне сонце,

Місяць, зорі срібні,

Рідний народ – українці,

Всі до нас подібні.

 

4.Рідна віра – Свята Трійця

І Пречиста Мати.

Рідна мова – нею вчились

Бога прославляти.

 

 

5.Присягаєм: рідну віру

Завжди визнавати,

По – вкраїнськи говорити,

Молитись, співати.

 

6.Як ріка вгору не піде,

Як сонце не згасне,

Так того ми не забудем,

Що рідне, що власне.

 

7.Що нам рідне, те нам буде

І красне, і гоже.

Присягаєм, що так буде, -

Поможи нам, Боже!

 

8.Захисти нас, Боже, від лихої долі,

Уроди доволі житечка на полі,

Щоб сміялись дзвінок діти в кожній хаті,

Щоб були щасливі і багаті.

 

9.Я здійму до неба крильця-рученята,

Помолюсь за маму, помолюсь за тата,

За сестру, за брата, за усю родину

І за рідну неньку Україну.

 

Пісня «Україно- ми твоя надія»

Одягну в неділю рано

Вишиту сорочку,

Вийду з хати, закружляю,

Запалю в таночку!

Засміється, заспіває

Сонце над ланами,

Прийме землю калинове

З дивними піснями.

 

Приспів:

В кожнім серці синьоока мрія,

Що для Тебе розквітає знов,

Україно, ми - Твоя надія!

Україно, ми - Твоя любов!

 

Ми веселі і завзяті,

Ми - одна родина,

Пригортає нас до серця

Мати Україна.

Під блакитним вічним небом

Розквітають квіти

І зростають у любові

Українські діти!

 

Приспів. (2)

 

Батьківщино наша рідна,

Красна і багата,

Тебе люблять українські

Хлопці та дівчата!

І від краю і до краю

Дзвінко пісня лине,

Бо її співає дружно

Наша Україна!

 

Приспів. (2)

 

 

Уявна мандрівка "Стежиною здоров'я"

(4 клас)

Вчитель. Здрастуйте! Здоровенькі були! Дай вам, Боже, здоров'я! Од віку і до віку так вітаються люди. "Здоровий не знає, який він багатий, – каже українська приказка. І це не даремно. Здоров'я не купиш ні за які гроші. Сьогодні нас запрошує до себе Стежина Здоров'я. Що ж це за стежина? На ній є зупинки, на яких ви будете міркувати, гратися, давати відповіді на запитання. Пройшовши Стежиною Здоров'я до кінця, виконавши всі завдання, ви зможете відповісти на запитання: що робити, щоб бути здоровим. А як рухатися по Стежині Здоров'я підкаже ось ця карта.

 

Вчитель. вивішує карту-схему і разом з дітьми обговорює

послідовність маршруту

 

Вчитель. Перша зупинка "Мій організм". Для того, щоб бути здоровим, треба знати свій організм. А зараз, відгадавши загадки, перевіримо, як гарно ви знаєте своє тіло.

 

Діти відгадують загадки

Горщик розумом багатий, сім дірочок в нім видати. (Голова)

 

Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)

 

Живуть собі два брати, обидва Кіндрати, через гірку живуть, а зустрітися не можуть. (Очі)

 

У хлівці два ряди баранців і всі біленькі. (Зуби)

 

Ніхто не саджає, – самі ростуть, а порахувати не можна. (Волосся)

 

У щуки їх зовсім немає,

А білий гриб одну лиш має,

Курчатко – дві, а що з трьома?

Нехай кмітливий відгада!

А чорний жук їх має шість...

Що це таке, хто відповість?

(Ноги)

 

Вчитель. Молодці, правильно відгадали. А з чого ще складається наш організм, що є всередині, а його не видно? Що керує нашим організмом?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Як потрібно ставитися до свого організму?

Відповіді дітей

Вчитель. Зараз перевіримо, чи знаєте ви, як його берегти.

Проводиться гра "Незакінчене речення"

Вчитель.    Легше дихати ...

Щоб бути здоровим потрібно ...

Здоров'ю шкодить ...

Повітря, сонце і вода ...

Я здоровий, тому що ...

Відповіді дітей

 

Вчитель. Час вирушати до наступної зупинки. Яку назву вона має?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Прочитайте прислів'я "У здоровому тілі здоровий дух". Чому на Стежині Здоров'я така незвичайна зупинка? Давайте з'ясуємо.

Є наше тіло і є "ми". Своє тіло ми знаємо. А що таке "ми"?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Тому і кажуть, що без здоров'я духовного не може бути здоров'я фізичного. Діти, які слова додають здоров'я?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Пригадайте ввічливі слова.

Відповіді дітей

Вчитель. Про ласкаві слова українська поетеса Тамара Коломієць написала вірш, який називається "Мова". Послухайте його.

 

Учениця. Сію дитині в серденько ласку,

Сійся-родися ніжне "будь ласка",

Вдячне "спасибі", "вибач" тремтливе,

Слово у серці, як зернятко в ниві,

"Доброго ранку" і "світлої днини" -

Щедро даруй ти людям, дитино.

Мова барвиста, мова багата,

Рідна і тепла, як батьківська хата.

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель. Які ніжні, проникливі слова у цьому вірші. За багато років народ склав безліч прислів'їв про слова. Давайте пограємо у гру "Згадай прислів'я".

Діти стають в коло, в центрі — Вчитель. з м'ячиком. Кому

ведучий передає м'яч, той повинен сказати прислів'я про слово

 

 

Вчитель. Так, діти. А ще ласкаві і ввічливі слова називають чарівними. А сказані грубо, вони перестають бути чарівними. Ними можна зіпсувати людині настрій. От і ви пригадали прислів'я про те, що гостре словечко коле сердечко. І кожному образливо, коли до нього звертаються грубо. То ж даруйте один одному і всім людям тільки добрі слова.

Вирушаємо до наступної зупинки. Яку назву вона має?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Чи корисно займатися спортом? Які види спорту ви знаєте?

Відповіді дітей

 

Вчитель. А зараз попрацюємо у парах. Кожна пара має розповісти про зимовий чи літній вид спорту.

Робота в парах

 

Вчитель. Діти, а ви товаришуєте зі спортом? Розкажіть, як ви це робите? Як загартовуєте свій організм?

Відповіді дітей

 

Вчитель. Багато видів спорту супроводжує музика. І ми проведемо фізкультхвилинку під музику.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель. Зелений світ – це той світ, серед якого і завдяки якому живе людина на землі. Зелений колір – це колір життя. Зелений світ оберігає людину від холоду, голоду, хвороб, додає сили і наснаги.

Знали наші пращури цілющу силу рослин. Ми – їхні правнуки і внуки, – багато, що з тих знань розгубили. Але настав час, коли люди відчули потребу у живій зеленій рослині, її красі і силі. І сьогодні ми з вами побуваємо на зупинці "Зелена аптека".

 

Учениця читає вірш Лідії Шавело з книги "Таїна богині Флори"

Учениця. Погожий ранок не проспіть!

Прислухайтеся, любі друзі,

Як рід зелений гомонить,

Мажорна нота у напрузі.

Він вам розкриє таїну

Свого покликання, жадання,

Наблизить сиву давнину,

Де праці і краси єднання.

І трави – промінці життя -

Подвоять вам здоров'я, сили.

У вас не буде каяття,

Що в світ зелений ви вступили.

Звучить у запису "Вальс квітів" П. І.. Чайковського, виходять діти : Калина, Ромашка, Мати-й-Мачуха, Звіробій

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Калина. Я – Калина. Скільки пісень, легенд, казок про мене складено! Я – найулюбленіша рослина українців. Я стала символом не тільки дівочої краси, молодості, кохання, а й самої матері-України. Але я не лише красива, а й дуже корисна. Калинові ягоди лікують багато хвороб: кашель, ангіну, запальні процеси шлунка. А відвар з моєї кори застосовують для промивання ран та зупинки кровотечі. Мій цвіт теж дуже корисний.

 

Ромашка. Я – Ромашка, або Рум'янок, мила і чиста квітка, маю жовті очка і білі вії, як каже про мене загадка. Мене вплітають у традиційний український віночок, коли освятять у церкві.

У народній медицині мене використовують при захворюваннях печінки, шлунка. Я приємно пахну і відвар з моїх квітів – чудовий засіб для миття голови і прийняття ванн.

 

Мати-й-Мачуха. Я – Мати-й-Мачуха, або Підбіл, рання квіточка весни. Розквітаю золотистими квіточками, маю незвичайне листя: з одного боку воно холодне – мачуха, а з іншого – ніжне і тепле, вкрите сріблястими волосинками – мати.

Мене застосовують при застуді, легеневих захворюваннях.

 

Звіробій. Я – Звіробій. Ви не бійтеся мене. Не знаю, хто дав мені таку страшну назву. Я ж корисний як для людей, так і для тварин. Мене називають ліками від 99 хвороб. Моїми настоями лікують хвороби шлунка, кишечника, печінки. Я підвищую тиск, тамую біль, лікую безсоння і неврози. Як без борошна не можна спекти хліб, так без мене не можна лікувати чимало хвороб.

 

Вчитель. Час рушати на останню зупинку. Ось ми з вами і на лісовій галявині.

Звучить запис співу птахів

 

Вчитель. Закрийте очі і уявіть собі, що ми не у класі, а в лісі, на сонячній галявині. Ласкаве сонечко дарує кожному з нас по веселому промінчику-зайчику, який ніжно притуляється до грудей і випромінює тепло та світло. Навкруги ростуть гарні квіти, які чудово пахнуть, а навколо них пурхають різноколірні метелики, дзижчать лісові бджоли. Грайливий вітерець погойдує зелене листя дерев і дихає на нас свіжим повітрям лісу. Веселі птахи співають свої пісні, ніби вітаються з вами.

Відкрийте очі. Розкажіть про те, що вас схвилювало, захопило чи стривожило на лісовій галявині.

Використовується технологія "Мікрофон "

 

Вчитель. Ось, діти, і закінчилася наша мандрівка Стежиною Здоров'я. То ж давайте пригадаємо, на яких зупинках ми побували.

Відповіді дітей

Вчитель. Діти! Давайте залишимо для інших дітей, які подорожуватимуть цією стежиною квіти з порадами і побажаннями.

Діти прикріплюють на карту-схему паперові квіти з написами побажань: "Бажаю всім добра, злагоди, здоров'я", "Підтримуй гарний настрій",

"Сприймай життя як найвищий дар природи", "Люби і оберігай природу, розумно використовуй її багатства", "Товаришуй зі спортом "

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель. Діти! А я бажаю вам впевнено крокувати цією стежиною, рости здоровими і бути щасливими.

 


1
2
3