Нам цікаво вчитися

Ефективна індивідуалізація навчального процесу може бути досягнута через організацію навчальних центрів, які відображають навчальні потреби й інтереси дітей. У початковій школі більше уваги приділяється власне навчально-дослідницькій діяльності - розвитку базових навичок з читання, письма, математики та інших, утім, логічним і доцільним є продовження організації навчальних матеріалів у так званних навчальних центрах (навчальних осередках).

Відмінним в організації навчальних центрів у першому класі є необов'язковість їхнього фізичного розмежування, а більш, організація навчальних матеріалів, які мають бути певним чином організованіі, позначені, а саме головне - доступними для дітей.

Важливими навчальними осередками у 1 класі НУШ є такі: центр читання і письма, природознавства, математичний і мистецький центр, ігровий осередок, осередок для відпочинку.

Дітей необхідно вчити правилам поводження з предметами та навчальними матеріалами, які знаходяться у класі. Плануючи освітнє середовище, важливо, аби вчитель поеказав дітям способи використання тих чи інших матеріалів. Необхідно пам'ятати, що діти можуть не знати усі матеріали, які знаходяться у класі.

Однією з відмінностей традиційного та сучасного класів є процес вироблення спільних правил - у традиційному класі ці правила розробляються вчителем і пояснюються дітям, у сучасному класі правила розробляються самими дітьми спільно з вчителем. Аби залучити дітей до цьго процесу, клас збирається у місцях проведення ранкових зустрічей і розпочинає дискусію про призначення правил.

Важливо, щоб діти почали розуміти, що правила, як закони, створені для убезпечення людей, для захистуїх індивідуальних прав і свобод, слугують дороговказом до відповідної поведінки.

Також важливо враховувати правила, які пропонуються самими дітьми. Варто нагадувати дітям, що слід вибрати кілька конкретних, а не велику кількість дуже деталізованих правил.

Узгоджені правила записуються вчителем на великому аркуші паперу або фліпчарті і вивішуються на стіні, де їх легко можна побачити.

Після того, як правила класу узгоджені і записані, вчитель має звертати увагу на виконання цих правил дітьми, аби заохотити інших дітей моделювати свою поведінку відповідним чином.

Вміння бачити взаємозв'язки всіх аспектів життя зрештою стає звичкою, яка буде допомагати учням протягом усього їхнього життя.

Метою НУШ є навчити дитину критично мислити, роботи висновки, вміти пов'язати всі отримані знання в єдине ціле. Для цього плануються тематичні тижні, тематичні дні. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

Під час проведення тематичних днів та тижнів учні створювали лепбуки, досліджували предмети, oб'єкти, робили висновки та шукали спільні шляхи розв'язання певних проблем.