Миролюбненський ліцей

 

4 клас

 

  

Відкритий урок.Трудове навчання 4 клас

Тема: Виготовлення виробів з різних матеріалів. Аплікація з пінопласту «Зима».

Мета: продовжити використовувати різні матеріали для виготовлення різних виробів; вчити учнів вготовляти аплікацію з використанням пінопласту; вивчити специфіку роботи з пінопластом; виготовити композицію «Зима»; розвивати навички роботи в групах; виховувати любов до праці, повагу один до одного.

Хід уроку

І.Підготовка робочих місць.

II.Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок. Починається урок. Тож гаразд часу не гаєм. До роботи приступаєм.

III. Робота над темою уроку.

1 .Розгадування ребуса.

- Давайте разом відгадаємо загадку і дізнаємось, яка гостя завітає до нас сьогодні на урок.

Прийшла бабуся

в білому кожусі.

Усі поля накрила,

Річку в лід скувала.(Зима)

                                             

2.Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні урок у нас незвичайний. До нас завітала красуня Зима. ЗИМА:

Добрий день, дорогі дітки!

До Вас завітала у гості сьогодні.

Дарунки усім я свої принесла:

Земельку тепленькою ковдрою вкрила.

Дерева закутала срібним сніжком.

Зайчатам я шубку новеньку купила,

Щоб вовк їх слідів не знайшов.

Радіють малята, у руки санчата

На гірко всі швидко разом.

І бабу велику всі зліпимо миттю,

Поставим її за горбком.

 

Вчитель:

Сьогодні на нашому уроці будемо виготовляти аплікацію «Зима». Для її виготовлення використаємо такий матеріал, як пінопласт.

Працювати будемо у групах. Клас поділимо на групи і кожна група виготовлятиме відповідну аплікацію.

Наша гостя буде спостерігати і допомагати вам під час вашої роботи, а в кінці уроку визначить. Яка група працювала найкраще. Та група, яка отримає найбільше сніжинок від Зими, буде вважатися сьогодні найкращою.

 

 

 

3. Відгадування загадок.

- Щоб дізнатися які елементи будуть на нашій аплікації пропоную відгадати загадки. Яка група відгадає швидше та й отримає від Зими сніжинку.

І.На голову тітка біла

Казанок, погляньте, вділа.

Із мітлою в ранню пору

Стоїть собі серед двору.

Запитайте тітку, діти,

В чому буде борщ варити? (Баба снігова)

 

2.Маленька, зелененька

У лісі росла.

Узимку до діток

На свято прийшла. (Ялинка)

 

3.Білий, як вата.

Виганяє діток із хати.

Сніжки ліпим і качаєм.

З ним ми зиму зустрічаєм. (Сніг)

- Здогадались? Молодці. А може ви знаєте вірші про снігову бабу, ялинку, зиму? Розкажіть.

(Декламування віршів представниками кожної групи).

1 група:

У дідка Сніговика

 Кочерга замість ціпка,

Замість носа - бурячок,

Замість шапки - банячок.

Сперся він на кочергу

І ні кроку по снігу.

А в одлигу позіхнув,

Кочергою ворохнув.

Бороду розпушив

І по стежці рушив.

 

2 група:

Ця красуня лісова

До нас на свято завітала.

Убралась в вогники вона,

 Кульки гарнії придбала.

На верхівку - гарну зірку

Вона почепила.

В хороводи всіх малят

Дружно запросила.

-Ви, танцюйте, малюки,

Радійте і смійтесь

Та мене не забувайте

Влітку в лісі не ламайте.

 

3 група:

Зима - найтихіша пора, найтихіша,

Природа в глибокому сні.

Тому вона, мабуть, для мене найближча,

Дорожча й рідніша мені.

Немає пташок, бо давно відлетіли,

Метеликів, бджілок нема.

Холодні сніги все навкруг побілили.

Ну що ти тут скажеш? Зима.

А всюди так чисто, гарненько, казково.

Все іній пухнастий вкрива.

Так тихо навколо, так гарно, чудово,

Замріяна казка жива.

 

IV. Розгляд зразка виробу.

-Подивіться, яку аплікацію будемо сьогодні виготовляти. Наша гостя принесла її з далекої країни. Разом зі своїми слугами вона її виготовила і вирішила вам запропонувати зробити таку ж.

 

V. Технологія виготовлення виробу.

- Перед вами лежить технологічна картка. З її допомогою ви будете виготовляти свої аплікації.

Технологічна картка.

1.Для композиції «Зима» потрібно вирізати з картону основу і обклеїти її кольоровим папером.

2.Вирізаєм з відрізків картону ялинку і також обклеюємо її папером.

3.Намалювати на картоні силует снігової баби і вирізати його.

4.Обклеїти зображення маленькими кульками, заготовленими з пінопласту.

5.Розміщуємо всі елементи композиції на основі і приклеюємо їх.

6..Прикрашаємо композицію за своєю фантазією.

VІ. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

-Розкладіть на своїх партах матеріали та інструменти, які будуть вам необхідні для виготовлення вашої композиції.

 

VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.

- Щоб пригадати правила техніки безпеки і гігієни праці під час виконання роботи наша гостя пропонує вам зіграти з нею гру «Незнайко».

 Під час цієї гри ми пригадаємо  правила користування ножицями, повторимо, як працювати з клеєм.

  Зима буде зачитувати правила, якщо відповідь правильна ви будете піднімати зелені кружечки, а якщо ні – червоні. Неправильну відповідь виправляємо.

1.Розкидайте інструменти по парті. (Ні. Будьте з ними обережними. Кладіть так, щоб вони не впали).

2.Не грайтеся з ножицями. (Так)

3.Передавайте ножиці кільцями вперед. (Так)

4.Беріть ножиці до рук коли вам заманеться. (Ні. Коли це потрібно).

5.Наносьте клей ПВА на кружечки товстим шаром, використовуючи пальчики. (Ні. Тонким шаром, пензликом).

6.Якщо клей виступає, його слід витерти пальчиком. (Ні.Серветкою)

7.Чи можна брати клей до рота? (Ні)

8.Чи потрібно слідкувати, щоб клей не потрапив в очі? (Так)

-Молодці! Правила ви знаєте і сподіваюсь завжди їх дотримуєтесь.

 

 

VIII.Робота в групах. Виготовлення аплікації «Зима».

Вчитель і  Зима стежать за виконанням завдання. Допомагають тій групі, яка цього потребує.

 

ІХ. Фізкультхвилинка

А тепер всі дружно встали:

Будемо робити вправи.

Руки – вгору, руки – вниз,

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз – присіли, другий – встали.

Всі за парти посідали,

Вчитися знову почали.

 

Х.Продовження роботи в групах.

 

XI. Перегляд виготовлених виробів учнів. Аналіз робіт. Відбір кращих виставку.

-Розгляньте свої роботи.

-Чия робота вам сподобалася найбільше?

-Які помилки ви помітили?

-Хто вніс певні зміни у роботу?

(Зима визначає найкращу роботу і нагороджує ту групу сніжинкою).   

 

XII. Підсумок уроку.

-Що ми робили на сьогоднішньому уроці?

-Чи сподобалось вам працювати у групах?

-А тепер послухайте на прощання вірш від Зими.

Сніг-сніжок лапатий ліг

На поле, ліси і села.

Це до нас прийшла Зима

І пора весела.

Діти граються в дворі,

їздять на санчатах.

Ліплять баби снігові,

Радіють малята.

Лижі, санки, ковзани -

Це тепер їх друзі.

Всі радіють Зимі.

А, ви, також, друзі?

 

XIII. Прибирання робочих місць.

 

 

 

 

 

   Виховна робота в 4 класі в І семестрі була спрямована на забезпечення виховання позитивних рис характеру: доброти, скромності, правдивості, поваги до старших, дбайливості, організованості, старанності, рішучості, сміливості. Діяльність школярів розгорталася у виховному середовищі, психологічний клімат якого відбиває найкращі бажані моральні норми нашого суспільства. Для того, щоб організувати постійний вплив на особистість кожного учня, виховна робота спрямовувалась на створення та виховання колективу, виховання із дітей майбутніх повноцінних членів суспільства.

   Для досягнення поставленої мети у 4 класі проводилися такі виховні заходи:

бесіда «Наша Вітчизна Україна», вікторина «Мій рідний куточок Поділля», бесіда «Я – громадянин України і пишаюсь цим», вікторина «Люби і знай свій рідний край». Учні  показували як знають правила дорожнього руху під час  гри КВК «Про своє життя дбай – правила дорожнього руху знай і пам’ятай», під час бесіди «Школа прав дитини» пригадали свої права. На протязі семестру діти слідкували за добросовісним виконанням своїх доручень, провели бесіду «Виконання учнями громадських доручень». Під час бесід «Умій товаришувати» та «Умій отримувати емоції» вивчали правила спілкування, а в ході бесід «Для чого живе людина?», «На кого я хочу бути схожим у житті?» розповідали про те, що корисного для держави може зробити кожен школярик .

   Виховуючи любов до сім’ї, провели бесіди «Хочу і треба», «Мої обов’язки в сім’ї», провели інтерактивну гру-подорож «Хороші і погані звички». Учні подорожували екологічною стежиною «Віч-на-віч з природою», провели годину спостереження «Себе я бачу в дзеркалі природи», брали участь у вікторинах «Тече річка невеличка», «Стань природі другом, будь природі сином», розповідали як можна допомогти нашим меншим братам, брали участь у святі квітів, виготовляли разом з батьками годівнички для птахів.

  Діти вчилися аналізувати свою поведінку в ході індивідуальних бесід (це стосується таких учнів, як Левчука Н., Підгородецького В., Новіцького А.) , вчилися бути бережливими, цінувати працю інших, ознайомилися зі світом різних професій, розповідали про значення дотримання режиму дня та зміцнення здоров’я, ознайомилися з народними традиціями та веденням здорового способу життя.

   З метою дотримання техніки безпеки та збереження життя були проведені бесіди: «Умій стримувати свої емоції», «Особливості руху транспорту взимку», «Як не захворіти на грип?», «Поведінка на льоду», «Правила протипожежної    Виховна робота в 4 класі в І семестрі була спрямована на забезпечення виховання позитивних рис характеру: доброти, скромності, правдивості, поваги до старших, дбайливості, організованості, старанності, рішучості, сміливості. Діяльність школярів розгорталася у виховному середовищі, психологічний клімат якого відбиває найкращі бажані моральні норми нашого суспільства. Для того, щоб організувати постійний вплив на особистість кожного учня, виховна робота спрямовувалась на створення та виховання колективу, виховання із дітей майбутніх повноцінних членів суспільства.

   Для досягнення поставленої мети у 4 класі проводилися такі виховні заходи:

бесіда «Наша Вітчизна Україна», вікторина «Мій рідний куточок Поділля», бесіда «Я – громадянин України і пишаюсь цим», вікторина «Люби і знай свій рідний край». Учні  показували як знають правила дорожнього руху під час  гри КВК «Про своє життя дбай – правила дорожнього руху знай і пам’ятай», під час бесіди «Школа прав дитини» пригадали свої права. На протязі семестру діти слідкували за добросовісним виконанням своїх доручень, провели бесіду «Виконання учнями громадських доручень». Під час бесід «Умій товаришувати» та «Умій отримувати емоції» вивчали правила спілкування, а в ході бесід «Для чого живе людина?», «На кого я хочу бути схожим у житті?» розповідали про те, що корисного для держави може зробити кожен школярик .

   Виховуючи любов до сім’ї, провели бесіди «Хочу і треба», «Мої обов’язки в сім’ї», провели інтерактивну гру-подорож «Хороші і погані звички». Учні подорожували екологічною стежиною «Віч-на-віч з природою», провели годину спостереження «Себе я бачу в дзеркалі природи», брали участь у вікторинах «Тече річка невеличка», «Стань природі другом, будь природі сином», розповідали як можна допомогти нашим меншим братам, брали участь у святі квітів, виготовляли разом з батьками годівнички для птахів.

  Діти вчилися аналізувати свою поведінку в ході індивідуальних бесід (це стосується таких учнів, як Левчука Н., Підгородецького В., Новіцького А.) , вчилися бути бережливими, цінувати працю інших, ознайомилися зі світом різних професій, розповідали про значення дотримання режиму дня та зміцнення здоров’я, ознайомилися з народними традиціями та веденням здорового способу життя.

   З метою дотримання техніки безпеки та збереження життя були проведені бесіди: «Умій стримувати свої емоції», «Особливості руху транспорту взимку», «Як не захворіти на грип?», «Поведінка на льоду», «Правила протипожежної безпеки».


1
2