Психолого-педагогічна характеристика 9 класу

I.      Загальні дані.

У  9  класі навчається  12 учнів, з них-  5 дівчаток  і 7 хлопців.

2 учні 1998 року народження, 10 учнів 1999 року народження.

Стан здоров’я  дітей задовільний. Пропускають заняття лише  по хворобі.  (За минулий навчальний рік усі мають медичні довідки)

Усі учні проживають в сприятливих умовах, забезпечені усім необхідним.

ІІ. Соціально-психологічні параметри сім'ї та особливості сімейного виховання учнів.

Соціально-психологічний стан дітей задовільний.

11 дітей класу виховуються у  сім'ях де є дві дитини;

сім'я  Поважнюк  О . має  трьох  дітей.

Більшість сімей повні, (двоє дітей (Косовський В. та Поважнюк О.) виховуються у сім'ях, де матері вийшли заміж вдруге),   благополучні, функціонально – спроможні.      Діти виховується у сім'ях, де панує взаєморозуміння та злагода.      Рівень психолого-педагогічної освіченості – добрий.

III. Особливості внутрішньо-колективних взаємин учнів.

Між учнями триває формування згуртованості, взаємодопомоги; формуються ціннісно - орієнтаційні уподобання, почуття колективізму.   Серед дітей проглядається бажання бути лідерами у класі, проте  втрачають  силу угрупування, які сформовані  переважно за місцями проживання.  Діти за минулий стали дружнішими.

У спілкуванні з учителями учні проявляють стриманність, тактовність, порядність.

Більшість дітей мають холеричний темперамент, проте є й флегматики. Виховання дітей у сім'ї та школі впливає на характер дітей.

Учні вимогливі до себе, готові прийти на допомогу одне одному, відповідально ставляться до виконання громадських доручень.

У цілому діти вчаться бути чуйними одне до одного і за складних ситуацій кожен із них знаходить підтримку в однокласників.

З початком навчального року клас обрав нових лідерів ,  Вознюк Альбіну та Гаймісаренко Альону, створили систему самоврядування.

Учні класу   прислухаються до думки класного керівника, є першими помічниками в його роботі.

IV. Творчий потенціал.

Більшість дітей  не читає  додаткової літератури, проте  із задоволенням беруть участь у конкурсах та проведенні позакласних занять, свят.  Відвідують гуртки.

Щодо психологічних якостей, то у дітей переважає довільна увага, процеси пам'яті, а саме : запам'ятовування та відтворення, відбувається швидко, (слаба пам'ять у Гали В., Костюк К.). Відстають від норми у них увага та мислення.

V.  Загальні висновки і психолого – педагогічний прогноз подальшого розвитку колективу.

Залучення лідера до розробки нових ідей сприяє  визнанню класом творчості як впливового принципу спільного навчання.

Залучення усіх учнів класу до активної спільної діяльності сприяє формуванню згуртованості, прихильності.

Але у виховній роботі класу є ще недоліки, над якими   необхідно працювати у 2013 – 2014 навчальному році:

1. Зміцнювати дисципліну на уроках, поведінку під час перерв.

2. Активізувати роботу активу класу.

3. Виховувати доброзичливі, товариські стосунки між учнями класу.

4. Залучити усіх учнів класу до роботи в гуртках.

5. Розвивати творчі здібності кожної дитини.

6. Допомогти Галі В. подолати початковий рівень  в навчанні,  залучити до цього усіх учнів.